تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی
تبلیغات کلیکی یا( PPC )(payperclick) در مواردی تبلیغات جستجویی یا بازاریابی جستجویی نامیده می شود. PPC یک مدل تبلیغات اینترنتی می باشد که بوسیله موتورهای جستجو و برخی سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت ها و کسب و کارهای گوناگون می توانند تبلیغ خود را در گوشه ای از سایت ناشر قرار دهند و زمانیکه یک مشتری عبارت خاصی را در اینترنت جستجو می کند سایت های ناشر این وب سایت ها را در معرض دید شخص قرار می دهند. هر کلیک بر روی تبلیغ و لینک سایت به نمایش در آمده هزینه ای را برای سایت تبلیغ دهنده دربر خواهد داشت. این مورد یکی از راههای تجارت الکترونیک در دنیای امروز محسوب میگردد.
مزیت این مدل تبلیغات اینترنتی این است که تبلیغ دهنده تنها زمانی که یک مشتری به سایت او ارجاع داده می شود، پول و هزینه پرداخت می نماید. نکته حائز اهمیت این است که این مشتری دقیقاً به دنبال محصولاتی می باشد که در سایت تبلیغ دهنده در معرض فروش گذاشته شده است و در اصطلاح به چنین مشتری “مشتری ترجیحی”گفته می شود.
این مدل تبلیغات به سرعت در میان کسب و کارهای بزرگ و کوچک رواج یافته و بر اساس آمار و نتایج بدست آمده بیش از نیمی از هزینه ای که بابت تبلیغات دیجیتال پرداخت می گردد مربوط به تبلیغات کلیکی می باشد.

 

مباحث مربوط به اين بخش

 
برچسب :    ، ، ، ، ، ، ، ،